Grejanje u Valjevu je poskupelo za 16,71 odsto i sada iznosi 74,91 dinara po kvadratnom metru. Valjevska toplana je dobila 1.475 tona mazuta iz robnih rezervi, šsto obezbeđuje grejanje 4.000 korisnika u naredna dva meseca.Mazut iz robnih rezervi treba da se vrati za dva meseca, a dug građana, privrede i ustanova Valjevskoj toplani trenutno iznosi 80 miliona dinara. U Valjevu su pri kraju radovi na 450 metara nove toplovodne mreže u centru grada, što će ugasiti sedam postojećih kotlarnica.
Grejanje u Valjevu je poskupelo za 16,71 odsto i sada iznosi 74,91 dinara po kvadratnom metru.
Valjevska toplana je dobila 1.475 tona mazuta iz robnih rezervi, šsto obezbeđuje grejanje 4.000 korisnika u naredna dva meseca.
Mazut iz robnih rezervi treba da se vrati za dva meseca, a dug građana, privrede i ustanova Valjevskoj toplani trenutno iznosi 80 miliona dinara.
U Valjevu su pri kraju radovi na 450 metara nove toplovodne mreže u centru grada, što će ugasiti sedam postojećih kotlarnica. Njihov broj u centru Valjeva biće skoro prepolovljen - od 85 koliko ih je bilo 2007, ostaće ih 47. Valjevska toplana je projektovana na 130 megavata snage, što bi obezbedilo toplotnu energiju za 80 odsto gradskog područja, a od juna 2007. do danas urađeno je 12,6 od projektovanih 35 kilometara vrelovodne mreže.
Gradsko rukovodstvo i JP Toplana, u saradnji sa Vladom Srbije, će u 2011. uz pomoć Nemačke razvojne banke (KfW) obezbediti sredstva za novih šest kilometara vrelovoda i 64 toplotne podstanice, koje će građani uz račune za grejanje otplaćivati na kredit od pet do deset godina.
U 2011. godini planirana je i izgradnja vrelovodne mreže iz donacije Vlade Češke za krak koji će omogućiti priključenje Regionalne opšte bolnice, kao i tri gradska naselja u tom delu valjeva.
Procena je da bi se za pet godina mogla okončati vrelovodna mreža ukoliko budu bila obezbeđena sredstva.