Predsednik Britansko-srpske privredne komore Pol Džadž izjavio je da će u 2012. godini ojačati investicioni trendovi u Srbiji. Džadž je poručio srpskim kompanijama da do tada treba da izvrše finansijsko i operativno restrukturiranje kako bi uvećale svoju vrednost. Džadž, predsednik beogradske Konsultanske kuće u oblasti finansija "Grinhaus Kepital", smatra da će na proleće 2012. godine biti mnogo veće konkurencije u pogledu dužničkog i akcijskog kapitala, jer očekuje da će globalna finansijska tržišta istovremeno povratiti likvidnost. To znači da srpske kompanije moraju da ulože velike napore tokom zime 2011. kako bi uvećale svoju vrednost. Finansijsko i operativno restrukturiranje je neophodno, ako srpske kompanije žele da obezbede uspešne investicije i strateška partnerstva u narednoj godini. Srbija ima značajan investicioni potencijal, jer nedavna odluka Evropske komisije da prihvati kandidaturu zemlje za članstvo u Evropskoj uniji garantuje veće interesovanje za Srbiju kao investicionu destinaciju.
Srbiju očekuju ojačani investicioni trendovi u narednoj godini, izjavio predsednik Britansko-srpske privredne komore Pol Džadž. Srpske kompanije, međutim, moraju da se restrukturiraju finansijski i operativno i to što pre, smatra Džadž.
Predsednik Britansko-srpske privredne komore Pol Džadž izjavio je da će u 2012. godini ojačati investicioni trendovi u Srbiji. Džadž je poručio srpskim kompanijama da do tada treba da izvrše finansijsko i operativno restrukturiranje kako bi uvećale svoju vrednost.
Džadž, predsednik beogradske Konsultanske kuće u oblasti finansija "Grinhaus Kepital", smatra da će na proleće 2012. godine biti mnogo veće konkurencije u pogledu dužničkog i akcijskog kapitala, jer očekuje da će globalna finansijska tržišta istovremeno povratiti likvidnost.
"To znači da srpske kompanije moraju da ulože velike napore tokom zime 2011. kako bi uvećale svoju vrednost. Finansijsko i operativno restrukturiranje je neophodno, ako srpske kompanije žele da obezbede uspešne investicije i strateška partnerstva u narednoj godini", poručio je Džadž.
Prema njegovim rečima, Srbija ima značajan investicioni potencijal, jer nedavna odluka Evropske komisije da prihvati kandidaturu zemlje za članstvo u Evropskoj uniji garantuje veće interesovanje za Srbiju kao investicionu destinaciju.
"Britansko-srpska privredna komora smatra da je situacija sa direktnim stranim investicijama u Srbiji dobra, kao i da smanjena birokratija i niži administrativni troškovi stavljaju zemlju u povoljniji položaj u odnosu na susedna tržišta'', rekao je Džadž.
Govoreći o tome da li srpski izvoznici imaju šansu na tržištu Velike Britanije, Džadž je rekao da je konkurentska prednost Srbije u suštini primarna i sekundarna poljoprivredna proizvodnja, uz mogućnost proizvodnje elektronskih i električnih uređaja i određenih vrsta robe široke potrošnje.
"U ovom trenutku je pitanje koliki bi bili troškovi, pošto će većina dobavljača i konkurenata iz EU sniziti svoje cene kako bi održali gotovinski tok. Britansko tržište je svakako dovoljno liberalno tako da praktično nema prepreka za ulazak srpske robe'', istakao je Džadž.