Tražene cijene nekretnina u Hrvatskoj su u veljači na mjesečnoj razni bile niže za blagih 0,1 posto, dok su u odnosu na godinu ranije niže za 2,7 posto, pritom na zagrebačkom tržištu cijene padaju, a na Jadranu rastu. Tako su u veljači u odnosu na siječanj cijene nekretnina na zagrebačkom tržištu bile niže za 0,6 posto, a na godišnjoj razini, u odnosu na prošlogodišnju veljaču, tražene cijene nekretnina u Zagrebu i okolici pale su za 5 posto. Prosječna tražena cijena stana u Zagrebu u veljači iznosila je 1.557 eura za četvorni metar, što je malo manje nego u siječnju (0,2 posto), a 5,6 posto niže u odnosu na veljaču 2013. godine. Na godišnjoj razini tražene cijene stanova u Zagrebu pale su u svim četvrtima, osim na Trešnjevci jug i Gornjoj Dubravi.
Tražene cijene nekretnina u Hrvatskoj su u veljači na mjesečnoj razni bile niže za blagih 0,1 posto, dok su u odnosu na godinu ranije niže za 2,7 posto, pritom na zagrebačkom tržištu cijene padaju, a na Jadranu rastu, objavili su iz CentraNekretnina.
Tako su u veljači u odnosu na siječanj cijene nekretnina na zagrebačkom tržištu bile niže za 0,6 posto, a na godišnjoj razini, u odnosu na prošlogodišnju veljaču, tražene cijene nekretnina u Zagrebu i okolici pale su za 5 posto.
Prosječna tražena cijena stana u Zagrebu u veljači iznosila je 1.557 eura za četvorni metar, što je malo manje nego u siječnju (0,2 posto), a 5,6 posto niže u odnosu na veljaču 2013. godine.
Na godišnjoj razini tražene cijene stanova u Zagrebu pale su u svim četvrtima, osim na Trešnjevci jug i Gornjoj Dubravi.
U dvije zagrebačke četvrti pak prosječne tražene cijene stanova su iznad 2.000 kuna. Najskuplji stanovi su i dalje u gradskoj četvrti Medveščak, s prosječnom cijenom od 2.123 eura/m2 (što je godišnji pad za 5,6 posto), te Centru 2.033 eura/m2 (ili 1,4 posto manje nego u veljači lani).
Najniže cijene stanova su u Sesvetama, gdje je prosječna tražena cijena u veljači bila 1.130 eura/m2 (pad za 2 posto na godišnjoj razini) te u Novom Zagrebu - Istok 1.309 eura/m2, što je za 11,1 posto niža cijena nego u prošlogodišnjoj veljači.
Suprotno od cijena u Zagrebu, na godišnjoj razini cijene nekretnina na Jadranu rastu, za 0,4 posto, dok su na mjesečnoj razini, u odnosu na siječanj više za 0,5 posto, pokazuju podaci CentraNekretnina.
Pritom je tražena cijena kuća na Jadranu u veljači iznosila 1.561 eura/m2, što je 0,5 posto više nego prošli mjesec, a 0,8 posto manje u odnosu na veljaču 2013.
Prosječna cijena kvadrata apartmana na Jadranu na istoj je razini kao i prošli mjesec, dok je na godišnjoj razini viša za 1,6 posto i iznosi 2.033 eura/m2.
Osim u Dubrovačko-neretvanskoj i Splitsko-dalmatinskoj županiji tražene cijene apartmana više su od 2.000 eura i u Primorsko-goranskoj te Istarskoj županiji. Najpovoljnije nekretnine za odmor su vikendice u Zadarskoj županiji s cijenom od 1.612 eura/m2.
Prosječna tražena cijena stana na Jadranu pak u odnosu na siječanj viša je za 1,3 posto i iznosi 1.615 eura/m2. U odnosu na godinu dana ranije tražena cijena stanova je viša za 0,5 posto.
Gledano po najvećim gradovima u Hrvatskoj cijene stanova u Splitu su u odnosu na veljaču 2013. godine čak 7,6 posto niže, dok su u Rijeci pale za 0,3 posto.
Prosječna tražena cijena stana u Splitu u veljači iznosi 2.122 eura/m2, a u Rijeci znatno manje, 1.529 eura/m2. Cijene stanova u Osijeku u odnosu na prošlu godinu pale su za 0,6 posto, na 1.072 eura po četvornom metru.