Funcioneri grada Zrenjanina, u saradnji sa predstavnicima republičke i pokrajinske vlade, nalaze se pred rešenjem za pokretanje proizvodnje u Industriji prerađevina od kukuruza (IPOK), o čemu će sutra biti nastavljeni razgovori. Postignut je dogovor sa AIK bankom iz Niša koja je najveći poverilac, sa hipotekom na imovinu IPOK-a od šest miliona evra, i sa strateškim parterom, koji će, posle remonta pokrenuti proizvodnju u toku ove godine. Nadležni organi treba što hitnije da počnu sa primenom zaključaka tog odbora da bude pokrenuta proizvodnja u IPOK. Ti organi treba da iniciraju zakonom predviđene postupke da bi bilo utvrđeno "kako je jedno od najperspektivnijih zrenjaninskih preduzeća dovedeno na ivicu propasti". Pogoni u IPOKU su stali 1. maja 2010. kada je 230 radnika poslasto na prinudni godišnji odmor.
Funcioneri grada Zrenjanina, u saradnji sa predstavnicima republičke i pokrajinske vlade, nalaze se pred rešenjem za pokretanje proizvodnje u Industriji prerađevina od kukuruza (IPOK), o čemu će sutra biti nastavljeni razgovori, izjavio je danas porparol Gradskog odbora Demokratske stranke (DS) Dragan Stanišić.
Stanišić je kazao za Tanjug da je postignut dogovor sa AIK bankom iz Niša koja je najveći poverilac, sa hipotekom na imovinu IPOK-a od šest miliona evra, i sa strateškim parterom, koji će, posle remonta pokrenuti proizvodnju u toku ove godine.
Predsednik skupštinskog Anketnog odbora Miroslav Tubić je na konferenciji za štampu u prostorijama zrenjaninskog ogranka Socijaldemokratske stranke Srbije (SDSS), međutim, apelovao na nadležne organe da što hitnije počnu sa primenom zaključaka tog odbora da bude pokrenuta proizvodnja u IPOK.
Tubić je zatražio i da ti organi iniciraju zakonom predviđene postupke da bi bilo utvrđeno "kako je jedno od najperspektivnijih zrenjaninskih preduzeća dovedeno na ivicu propasti".
Pogoni u IPOKU su stali 1. maja 2010. kada je 230 radnika poslasto na prinudni godišnji odmor.
Sa većinskim vlasnikom Zoranom Ćopićem, iz Novog Sada, koji je, navodno, stajao iza firme „ DSD Tabako" radnici ne konkaktiraju.
Zaposleni su na kapiju fabrike stavili lance kako bi sprečili da se imovina razvlači i više puta su se suprostavili sudskim izvršiteljima u zapleni dobara, koja su najvećim delom pod hipotekom.