Evropska komisija 9. decembra bi trebala da prosledi kompletan tekst Dunavske strategije Evropskom savetu. Strategija bi trebalo da bude zvanično usvojena u prvoj polovini 2011. godine, kada Mađarska bude predsedavala EU.Dunav predstavlja veliki potencijal za Srbiju, a Dunavska strategija veoma je značajna i za evropske zemlje jer predstavlja jedan od mogućih odgovora na krizu koja je pogodila čitavu Evropu. Za ovu strategiju zainteresovane su i zemlje poput Finske, Švedske, Italije i Španije, koje raspolažu raznovrsnim kapacitetima u domenu tehnologije, energetike i izgradnje infrastrukture.
Evropska komisija 9. decembra bi trebala da prosledi kompletan tekst Dunavske strategije Evropskom savetu.
Strategija bi trebalo da bude zvanično usvojena u prvoj polovini 2011. godine, kada Mađarska bude predsedavala EU.
Dunav predstavlja veliki potencijal za Srbiju, a Dunavska strategija veoma je značajna i za evropske zemlje jer predstavlja jedan od mogućih odgovora na krizu koja je pogodila čitavu Evropu. Za ovu strategiju zainteresovane su i zemlje poput Finske, Švedske, Italije i Španije, koje raspolažu raznovrsnim kapacitetima u domenu tehnologije, energetike i izgradnje infrastrukture.
Na sastanku posvećenom finansiranju Dunavske strategije, održanom 27. septembra 2010. godine u Beogradu, postignut je dogovor o tome da se razradi mehanizam finansiranja ove strategije u periodu od 2011. do 2013. godine, koji bi trebalo da obezbedi da postojeća sredstva budu bolje utrošena.