U Srbiji za tri godine izgrađeno 50 hotela

Bez autora
Oct 27 2010

U Srbiji je za poslednje tri godine izgrađeno 50 hotela čime je smeštajni kapacitet povećan za 1.600 soba. To je rezultat brojinih privatnih investicija što je doprinelo da u Srbiji ima najviše hotela sa tri ili četiri zvezdice i to predstavlja bitan napredak jer su ranije preovlađivali hoteli sa dve zvezdice. Značajna investicija započela je i na Staroj planini, kao rezultat javno-privatnog partnerstva države i španskih kompanija, a završavaju se mnoge privatne investicije za uređivanje ili završetak izgradnje hotela. Što se tiče Vojvodine, u tom region su u centru pažnje područja Gornjeg Podunavlja, okolina Sombora i Apatina, Sremski Karlovci i Fruška gora, jer su za ta područja napravljeni master planovi. Vlada će podržati svaku dobru ideju i pomoći dovođenje investitora, počev od atraktivnijih lokacija, kao što je Palić, do naizgled neatraktivnih, kao što je Novi Bečej koji sa svojim Tiskim kejom i neobičnim ponudama izaziva pažnju investitora.

U Srbiji za tri godine izgrađeno 50 hotelaU Srbiji je za poslednje tri godine izgrađeno 50 hotela čime je smeštajni kapacitet povećan za 1.600 soba.

To je rezultat brojinih privatnih investicija što je doprinelo da u Srbiji ima najviše hotela sa tri ili četiri zvezdice i to predstavlja bitan napredak jer su ranije preovlađivali hoteli sa dve zvezdice.

Značajna investicija započela je i na Staroj planini, kao rezultat javno-privatnog partnerstva države i španskih kompanija, a završavaju se mnoge privatne investicije za uređivanje ili završetak izgradnje hotela.

Što se tiče Vojvodine, u tom region su u centru pažnje područja Gornjeg Podunavlja, okolina Sombora i Apatina, Sremski Karlovci i Fruška gora, jer su za ta područja napravljeni master planovi.

Vlada će podržati svaku dobru ideju i pomoći dovođenje investitora, počev od atraktivnijih lokacija, kao što je Palić, do naizgled neatraktivnih, kao što je Novi Bečej koji sa svojim Tiskim kejom i neobičnim ponudama izaziva pažnju investitora.

Problemi sa kojima se susreću investitori u Srbiju su koordinacija koja ne ide najbolje, loša infrastruktura i administrativne procedure koje predugo traju.

Kada god investitor izrazi ozbiljnu nameru da investira negde u Srbiji, država se ozbiljno angažuje da bi mu pomogla u prevazilaženju administrativnih prepreka, a ukidanje suvišnih propisa trebalo bi da olakša stanje.

Što se tiče  investicija u turizmu u 2010. godini, još nema preciznih podataka.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik