Obrisane fotografije i prethodna ćaskanja ostaju zabeleženi na serverima društvene mreže. Uprava sajta Facebook muku muči sa uklanjanjem fotografija koje korisnici brišu sa svojih profila. Slika se ne vidi na profilu, ali ostaje dostupna na Internetu putem tačnog URL linka.Tako su "obrisane" fotografije više od 500 miliona korisnika i dalje na FB serverima. Trenutno se radi na popravljanju servera za dostavljanje ovakvih sadržaja, i nadaju se da će fotografije i video zapisi moći da budu trajno obrisani sa servera nedugo nakon brisanja od strane korisnika.
Obrisane fotografije i prethodna ćaskanja ostaju zabeleženi na serverima društvene mreže, piše američka štampa.
Uprava sajta Facebook muku muči sa uklanjanjem fotografija koje korisnici brišu sa svojih profila. Slika se ne vidi na profilu, ali ostaje dostupna na Internetu putem tačnog URL linka. Tako su "obrisane" fotografije više od 500 miliona korisnika i dalje na FB serverima.
"Trenutno radimo na popravljanju servera za dostavljanje ovakvih sadržaja, i nadamo se da će fotografije i video zapisi moći da budu trajno obrisani sa servera nedugo nakon brisanja od strane korisnika", rekao je portparol Facebooka Sajmon Eksten za sajt "Ars technica" posvećen najnovijim vestima iz sfere tehnologije i komunikacije.
I korisnici Facebook chata imaju sličan problem, pošto više ne postoji opcija brisanja "istorije" razgovora. Iako je postojala opcija "Delete history" od lansiranja programa u aprilu 2008, u novom chatu više je nema.
U prevodu, ako želite da obrišete ili sakrijete neki Facebook razgovor od ljudi koji možda koriste vaš kompjuter, ne postoji način da to uradite.