Facebook, Google i Twitter suprotstavili su se glavnoj tački reforme zaštite ličnih podataka u Evropi koju je predložila potpredsednica Evropske komisije Vivijan Reding. Radi se o "pravu na zaborav" na Internetu koje, kako je objasnio Brisel, treba da pomogne da se bolje kontrolišu opasnosti vezane za zaštitu podataka na Internetu.Objašnjeno je i da to pravo omogućava veb korisnicima ukidanje podataka, ako to žele i ukoliko nema legitimnog razloga za njihovo čuvanje.
Facebook, Google i Twitter suprotstavili su se glavnoj tački reforme zaštite ličnih podataka u Evropi koju je predložila potpredsednica Evropske komisije Vivijan Reding.
Radi se o "pravu na zaborav" na Internetu koje, kako je objasnio Brisel, treba da pomogne da se bolje kontrolišu opasnosti vezane za zaštitu podataka na Internetu, objavio je danas francuski dnevnik "Figaro".
Objašnjeno je i da to pravo omogućava veb korisnicima ukidanje podataka, ako to žele i ukoliko nema legitimnog razloga za njihovo čuvanje.
Advokati triju kompanija su, međutim, istakli da projekat Brisela ugrožava slobodu izražavanja i pravo na informaciju, tako da su protiv njegovog sprovođenja.