Facebook je od danas svim korisnicima omogućio prebacivanje na Facebook Timeline, koji je, u stvari, redizajniran korisnički profil. Stare profile, na kojima se nalazilo nekoliko šturih informacija o korisniku i njegovim interesovanjima, zamenilo je okruženje koje je informativnije.Facebook Timeline prikazuje izabrane trenutke iz života korisnika, i to od prijave na tu društvenu mrežu do današnjeg dana. Facebook Timeline je, kada su neke stvari u pitanju, odličan, na primer, ako vas interesuje šta se radili na Facebooku tokom leta 2008. godine, za to će vam biti potrebno samo par klikova.
Facebook je od danas svim korisnicima omogućio prebacivanje na Facebook Timeline, koji je, u stvari, redizajniran korisnički profil.
Stare profile, na kojima se nalazilo nekoliko šturih informacija o korisniku i njegovim interesovanjima, zamenilo je okruženje koje je informativnije. Facebook Timeline prikazuje izabrane trenutke iz života korisnika, i to od prijave na tu društvenu mrežu do današnjeg dana.
Facebook Timeline je, kada su neke stvari u pitanju, odličan, na primer, ako vas interesuje šta se radili na Facebooku tokom leta 2008. godine, za to će vam biti potrebno samo par klikova.
Ali, to znači da će i drugi korisnici vrlo lako dolaziti do sličnih podataka o vama. Zato je Facebook uz Timeline predstavio i alat koji se zove Activity Log i omogućava da izaberete šta će se pojavljivati u vašem Timeline-u, a šta ne.
Korisnici Facebook-a će imati dosta posla oko poešavanja, ali ako žele da budu sigurni u svoju privatnost, moraće time da se pozabave.
Trenutno postoji mogućnost da se odabere sedmodnevni test period i da se tako odredi šta će se pojaviti u Timelinu, posle čega će on postati dostupan svima.
Kako bi vaš Facebook profil pratio hronologiju događaja iz života, možete da promienite datume objavljivanja fotografija, pa će one biti razvrstane onako kako su se događaji i ređali u stvarnom životu.
Prva stvar koju neko vidi kada poseti neki Facebook profil je profil slika, koja se nalazi na vrhu stranice. Da biste dodali sliku koja će obeležiti vaš profil, izaberite Timeline, pa zatim kliknite "Add a cover". Fotografija koju dodajete može da bude neka od postojećih ili možete da učitate novu fotografiju.
Kada za izgled vašeg profila izaberete Timeline okruženje, videćete da će se ispod vaše slike naći i sve informacije koje ste uneli o sebi - gde ste zaposleni, informacije o obrazovanju, statusu veze, gde živite i slično. Odmah pored tih informacija, naći će se i lista vaših prijatelja, kao i fotografije.
Opcija za postavljanje statusa je na vrhu Timelinea, odakle možete da delite linkove, fotografije ili svoje misli sa drugim korisnicima Facebook-a, kao što ste i do sada radili.
Uvođenjem Timeline-a, korisnički profili postaju organizovaniji, a ideja je da Facebook postane neka vrsta on-line dnevnika.
Sa jedne strane sjajno je to što možete da na ovaj način pratite dešavanja iz svog života, hronološki, ali s druge strane, možda ne želite da otvoreno delite informacije sa ostatkom sveta.
Pre aktivacije Timeline-a, obavezno podesite opciju kome će sadržaj koji pregledate biti dostupan - to je omogućeno oznakom koja se nalazi ispod naziva - Add The Guardian to your Timeline i, nakon što se klikne na oznaku, potrebno je odabrati opciju "Prilagođeno".
Otvara se opcija "Neka ovo vide" i tu možete odabrati ko će imati pristup sadržaju koji čitate/koristite putem ove aplikacije – svi prijatelji, prijatelji prijatelja, samo određene osobe ili liste ili samo vi. Takođe, ako odaberete sve prijatelje ili neku veću grupu, uvek je moguće odabrati da neki od tih prijatelja ne mogu videti vaše postove.
Možda je najbolje odaberati opciju da sadržaj bude dostupan samo vama i nakon toga treba kliknuti na "Sačuvaj promene" i, u prozoru koji se tada pojavi, odabrati Add to Timeline ili Log In and Add to Timeline i aplikacija je aktivirana.