Ako se vratimo nešto više od godinu dana unazad, prisetićemo se jednog sjajnog ASUS Eee PC Bamboo modela, koji je u to vreme izazvao pravi mali boom na tržištu - ekološki čist, veoma dobrih performansi i nadasve lep na oko, nema kome nije izmamio uzdahe. Međutim, ASUS sada ide korak dalje i bambus se primenjuje na široj lepezi proizvoda. Umesto specijalnih edicija ograničenog broja, sada postoje čitave serije računara raznih dijagonala za čiju se izradu, između ostalog, koristi i bambusovo drvo. U to ime, lansirana je U serija sa sufiksom Bamboo Collection, a model U53J je njen udarni predstavnik. ASUS U53J se bazira na Intel Arrandale platformu, odnosno kombinaciji HM55 čipseta i Core i7 620M procesora. Sam procesor radi na taktu od 2,66 GHz i ima 4 MB Smart Cache memorije. Podržava Turbo tehnologiju podizanja radnog takta u slučaju da aplikacija ne prepoznaje više jezgara, te ne koristi pune potencijale procesora.
Ako se vratimo nešto više od godinu dana unazad, prisetićemo se jednog sjajnog ASUS Eee PC Bamboo modela, koji je u to vreme izazvao pravi mali boom na tržištu - ekološki čist, veoma dobrih performansi i nadasve lep na oko, nema kome nije izmamio uzdahe.
Međutim, ASUS sada ide korak dalje i bambus se primenjuje na široj lepezi proizvoda. Umesto specijalnih edicija ograničenog broja, sada postoje čitave serije računara raznih dijagonala za čiju se izradu, između ostalog, koristi i bambusovo drvo. U to ime, lansirana je U serija sa sufiksom Bamboo Collection, a model U53J je njen udarni predstavnik.
ASUS U53J se bazira na Intel Arrandale platformu, odnosno kombinaciji HM55 čipseta i Core i7 620M procesora. Sam procesor radi na taktu od 2,66 GHz i ima 4 MB Smart Cache memorije. Podržava Turbo tehnologiju podizanja radnog takta u slučaju da aplikacija ne prepoznaje više jezgara, te ne koristi pune potencijale procesora. U tom slučaju se frekvencija podiže do zavidnih 3,33 GHz, što u bukvalnom periodu znači da ne postoji aplikacija koju ovo čudo ne može da pokrene.
Inače procesor se izrađuje u 32-nanometarskom proizvodnom procesu, zahvaljujući čemu je izuzetno mali potrošač, što je u osnovi i bio razlog zašto je uzet kao izbor za ovaj model. Konkretniji da budemo potrošnja je deklarisana na svega 35 W, a mašina koristi 4 GB DDR3 memorije. ASUSU53J koristi NVIDIA Optimus tehnologiju, koja omogućava korisnicima da biraju da li žele diskretnu ili integrisanu grafiku. U ovom slučaju, kada govorimo o „integrisanoj grafici“, mislimo na grafički čip koji je integrisan u samom procesoru, dok kao diskretno rešenje imamo NVIDIA GeForce GT 310M, čip niže klase, koji raspolaže sa 1 GB sopstvene memorije.