Sve je počelo sa iMacom čije ime je osmislio Ken Segal, a odobrio Stiv Džobs, naravno. Kada je osnivač i izvršni direktor američke kompanije Apple Stiv Džobs, kolegama u tajnoj sobi u Kupertinu u Kaliforniji, 1998. predstavio novu verziju popularnog Macintosha, pitao ih je kako bi taj novi Mac mogao da se zove.Ken Sigal, jedan od tvoraca slogana i i reklamne kampanje "Think Different", predložio je nekoliko naziva među kojima i iMac. Obrazloženje je bilo logično - asocira na već postojeći popularni proizvod ali i na Internet.
Sve je počelo sa iMacom čije ime je osmislio Ken Segal, a odobrio Stiv Džobs, naravno.
Kada je osnivač i izvršni direktor američke kompanije Apple Stiv Džobs, kolegama u tajnoj sobi u Kupertinu u Kaliforniji, 1998. predstavio novu verziju popularnog Macintosha, pitao ih je kako bi taj novi Mac mogao da se zove.
Ken Sigal, jedan od tvoraca slogana i i reklamne kampanje "Think Different", predložio je nekoliko naziva među kojima i iMac. Obrazloženje je bilo logično - asocira na već postojeći popularni proizvod ali i na Internet.
"Asocira i na pojmove kao što su individualnost (individuality), inovaciju (innovation), na 'ja' (veliko slovo "I" se na engleskom čita 'aj' što znači 'ja') ”, objasnio je tvorac najpoznatijeg “i” na svetu.
Međutim, Stiv Džobs nije bio oduševljen predlogom kolege ali je ipak, nakon nekog vremena, prihvatio da se novi svetlo plavi kompjuter zove iMac.
I tako danas imamo iPod, iPhone, iPad, iTunes, iCloud... a sutra neki novi "iProizvod".