Imala ga je svaka kuća. Slušala se muzika, najvažnije domaće i svetske vesti, prenosi utakmica, koji su za mnoge bili neuporedivo uzbudljiviji od onih koji danas mogu i da se vide.
Imali su posebno mesto na policama, ali često su radili i okačeni o granu u voćnjaku. Današnji tranzistori su u isto vreme i retro i moderni. U prodavnici, u kojoj smo bili, kažu da se sve više kupuju.
„Konkretno ovaj uređaj ima blutut u sebi, tako da praktično možete da se povežete sa svojim mobilnim telefonom, da puštate muziku koju god želite, naravno i dalje ima kod sebe mogućnost reprodukovanja radio signala fm i am signala.Mi smo mislili da će kupovina radio aparata pasti u nekom periodu globalizacaije i sveprisutnosti televizije i interneta, međutim i dalje postoji izuzetno velika grupa ljubitelja slušanja radija“, rekao je Petar Brujić, prodavac.
„Kada spojite to tradioconalno stari izgled nekadašnjih radio aparata i ono što se nalazi u njemu, a to je mogućnost prijema i digitalnog signala i internet mreže, jer mnogi slušaju svetske radio stanice preko takvih uređaja, onda je doživljaj potpun“, rekla je Nataša Raketić, Radio Beograd.
Pored ovih modernih, u prodavnicama se i dalje mogu naći i stari tanzistori. Vreme ih nije pregazilo, jer su u kriznim situacijama kada nema struje, ni interneta oni jedini način da čujete vesti ili muziku. Potrebne su vam samo baterije.