Riječki PIK završio ulaganje 35 milijuna kuna

Bez autora
May 23 2011

Više od 35 milijuna kuna vrijedna je posljednja u nizu investicija unaprjeđenja procesa proizvodnje riječkog PIK-a, završena prošle godine. Riječ je o tvrtki sa 60 godina dugom tradicijom, koja s 500 zaposlenih i kroz suradnju s više od 600 seoskih domaćinstava Gorskoga kotara, Like i Istre ostvaruje godišnju dobit od 5,2 milijuna kuna, koliko je ostvareno u prošloj godini. U PIK-ovu Mljekaru dnevnu uđe oko 50.000 litara mlijeka domaćih farmi. Ova tvrtka proizvodne pogone ima uglavnom na području PGŽ-a, ali su proizvodi dostupni u cijeloj zemlji, dok su dijelom programa zakoračili i u izvoz. Ovim velikim ulaganjem napravili su značajan tehničko-tehnološki iskorak, kojim je udvostručen kapacitet prerade i punjenja mlijeka na 7000 litara na sat, uz primjenu najsuvremenije tehnologije za proizvodnju mlijeka i mliječnih proizvoda.

Riječki PIK završio ulaganje 35 milijuna kunaViše od 35 milijuna kuna vrijedna je posljednja u nizu investicija unaprjeđenja procesa proizvodnje riječkog PIK-a, završena prošle godine.

Riječ je o tvrtki sa 60 godina dugom tradicijom, koja s 500 zaposlenih i kroz suradnju s više od 600 seoskih domaćinstava Gorskoga kotara, Like i Istre ostvaruje godišnju dobit od 5,2 milijuna kuna, koliko je ostvareno u prošloj godini. U PIK-ovu Mljekaru dnevnu uđe oko 50.000 litara mlijeka domaćih farmi. Te podatke iznijela je direktorica PIK-a Rijeka Dora Ravnić, koja je u petak gradonačelnika Vojka Obersnela i novinare upoznala s radom novog postrojenja - punionice za punjenje Tonka mlijeka te i s cjelokupnim proizvodnim procesom, a povodom završetka te vrijedne investicije.

»Ova tvrtka proizvodne pogone ima uglavnom na području PGŽ-a, ali su naši proizvodi dostupni u cijeloj zemlji, dok smo dijelom programa zakoračili i u izvoz. Ovim velikim ulaganjem napravili smo značajan tehničko-tehnološki iskorak, kojim je udvostručen kapacitet prerade i punjenja mlijeka na 7000 litara na sat, uz primjenu najsuvremenije tehnologije za proizvodnju mlijeka i mliječnih proizvoda.

Podigli smo standard kvalitete i proširili asortiman proizvoda, jer nova ambalaža nudi sve prednosti suvremenog pakiranja s navojnim čepom, čuvanja svježine i hranjivih vrijednosti proizvoda, a vodimo brigu i o zaštiti okoliša. O tome svjedoči novi rashladni sustav komora, a amonijak kao potencijalno opasan medij zamijenjen je ekološki prihvatljivim glikolom«, poručila je Dora Ravnić. Novac za tu investiciju osiguran je iz vlastitih izvora, kreditom i beskamatnim zajmom Fonda za zaštitu okoliša.

Rukovoditelj Mljekare Željko Mijolović naglasio je, pak, da sva sirovina, odnosno mlijeko, dolazi iz domaćih izvora, iz vlastitog otkupa od kooperanata navedene tri županije, pa i Tonkinih 14 proizvoda od prošle godine nosi znak »Mlijeko hrvatskih farmi«, čime se dodatno želi istaknuti kvaliteta mlijeka proizvedenog na hrvatskim farmama.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik