Od Londona do Sidneja za dva i po sata

Bez autora
Oct 21 2013

Počeo je razvoj aviona budućnosti, zasnovanih na svemirskim brodovima, koji bi mogli putnike da prevoze od Londona Sidneja za samo dva i po sata. Kompanija Virgin Galactic, u vlasništvu Ričarda Brensona, navodi da razvija avione za svemirski turizam koji bi mogli biti modifikovani u supermlazne avione.Avioni nalik Konkordu putovali bi van Zemljine atmosfere, a koristili bi gravitacionu silu za putovanja neverovatno velikim brzinama. Let iznad planete, brzinom od 6.760 km/h mogao bi putovanje od Londona do Sidneja da skratiti na samo dva i po sata.

Od Londona do Sidneja za dva i po sataPočeo je razvoj aviona budućnosti, zasnovanih na svemirskim brodovima, koji bi mogli putnike da prevoze od Londona Sidneja za samo dva i po sata.

Kompanija Virgin Galactic, u vlasništvu Ričarda Brensona, navodi da razvija avione za svemirski turizam koji bi mogli biti modifikovani u supermlazne avione.

Avioni nalik Konkordu putovali bi van Zemljine atmosfere, a koristili bi gravitacionu silu za putovanja neverovatno velikim brzinama.

Let iznad planete, brzinom od 6.760 km/h mogao bi putovanje od Londona do Sidneja da skratiti na samo dva i po sata.

Među dugoročnim ciljevima kompanije su i svemirski kruzeri, koji bi ljude vozili na duža putovanja iznad Zemlje.

Komercijalni direktor Virgin Galactica, Stiven Atenborou, naveo je kako bi oni mogli da posluže kao hoteli u orbiti ili omoguće turistima putovanje do Meseca i nazad.

Suvlasnik Force India, Majkl Mol, i holandska aviokompanija KLM takođe su se udružili u proizvodnji sličnog aviona, koji bi mogao da poleti već naredne godine.

Karte bi trebale koštati 97 hiljada dolara, ali komercijalni svemirski letovi neće biti dostupni barem još 15 do 20 godina.

Molova prva generacija svemirskog broda, Lynx, putovaće brzinom od 3.540 km/h, a predviđa se da će moći da lete četiri puta dnevno i obave pet hiljada letova sa jednim motorom.

Za razliku od Virdžinove letelice, Molov brod neće izlaziti iz atmosfere, već će se pouzdati u motore koji će dovoditi do brzina četiri puta bržih od zvuka.

Virginova letelica SS2 do sada je uspela samo da izađe iz stratosfere, donjeg najnižeg dela Zemljine atmosfere, a kompanija najavljuje svoj prvi let već naredne godine.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik