Predsjednik Grupe Islamske razvojne banke otvara SBF 2018.

Bez autora
Apr 02 2018

Predsjednik Grupe Islamske razvojne banke Bandar M. H. Hajjar i ove godine učestvovat će na Sarajevo Business Forumu, potvrdili su iz BBI banke, organizatora ove konferencije, koja će se 25. i 26. aprila, deveti put zaredom održati u Sarajevu. Islamska razvojna banka je većinski dioničar BBI-ja i od samih početaka suorganizator je SBF-a. Kao visoki zvaničnik banke koja posluje u 57 zemalja svijeta, zajedno sa direktorom BBI banke Amerom Bukvićem, Hajjar održat će uvodni govor na ceremoniji otvaranja 9. SBF-a. Bosna i Hercegovine nije članica IDB-a, ali prisustvo ove banke u regionu jugoistočne Evrope nije nepoznanica. Albanija, koja uživa status članice, do sada dobila je više od 550 miliona američkih dolara investicija za razvoj 37 projekata, među kojima je i United Bank of Albania, koja, uz pomoć konsultantskih usluga BBI banke za međunarodne investitore, sada nudi beskamatna bankarska rješenja.

Predsjednik Grupe Islamske razvojne banke otvara SBF 2018.Predsjednik Grupe Islamske razvojne banke (IDB) Bandar M. H. Hajjar i ove godine učestvovat će na Sarajevo Business Forumu, potvrdili su iz BBI banke, organizatora ove konferencije, koja će se 25. i 26. aprila, deveti put zaredom održati u Sarajevu.

Islamska razvojna banka je većinski dioničar BBI-ja i od samih početaka suorganizator je SBF-a.

Kao visoki zvaničnik banke koja posluje u 57 zemalja svijeta, zajedno sa direktorom BBI banke Amerom Bukvićem, Hajjar održat će uvodni govor na ceremoniji otvaranja 9. SBF-a.

Bosna i Hercegovine nije članica IDB-a, ali prisustvo ove banke u regionu jugoistočne Evrope nije nepoznanica. Albanija, koja uživa status članice, do sada dobila je više od 550 miliona američkih dolara investicija za razvoj 37 projekata, među kojima je i United Bank of Albania, koja, uz pomoć konsultantskih usluga BBI banke za međunarodne investitore, sada nudi beskamatna bankarska rješenja.

Ukupno, IsDB grupacija je u jugoistočnoj Evropi, uključujući Albaniju, Hrvatsku, Srbiju, Sloveniju, Makedoniju, Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu, uložila preko 650 miliona američkih dolara.

Bosna i Hercegovina, kao i zemlje regiona jugoistočne Evrope mogu koristiti ove alate kako bi postali međunarodni koridor za poslovanje. Region može privući više stranih investicija kako bi podstakao svoj vlastiti razvoj, a iz IDB-a su podržali napore države Bosne i Hercegovine da kreira prijateljski zakonodavni okvir i okruženje za direktne strane investicije.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik